Obec Dolní Domaslavice

Napište nám Napište nám   Mapa webu Mapa webu   RSS RSS  

Erb Dolní Domaslavice

Hledání a počasí

 

Neděle 31.05.

Počasí

16 °C

6 °C

Pondělí 01.06.

Počasí

20 °C

6 °C

Aktuality - COVID - 19

Usnesení vlády ČR ze dne 31. 3. 2020 o přijetí krizového opatření

1. dubna 2020, 07.43

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 117x

 

 

Chataření a chalupaření v nouzovém stavu - vyjádření odboru bezpečnostní politiky

31. března 2020, 08.22

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 90x

 

 

Zrušení pravidelné zkoušky sirén ve středu 1. dubna 2020

31. března 2020, 07.52

 

Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 1. dubna 2020 zrušena z důvodu mimořádného stavu vyhlášeného vládou v souvislosti s koronavirem. 

O zrušení akustické zkoušky koncových prvků varování a vyrozumění rozhodl generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Ing. Drahoslav Ryba.


Není to poprvé, kdy se zkouška sirén ruší. Bylo tomu tak například při povodních v roce 2009 a 2013 nebo při návštěvě amerického a ruského prezidenta v roce 2010. Cíl je jediný, nevyvolávat paniku.

Odkaz: https://www.hzscr.cz/clanek/zruseni-pravidelne-zkousky-siren-ve-stredu-1-dubna-2020.aspx  

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 85x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Usnesení vlády ČR ze dne 30. 3. 2020 o přijetí krizového opatření

31. března 2020, 07.39

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 96x

 

 

Energetický regulační úřad - POZOR na energetické šmejdy

29. března 2020, 09.33

 Energetický regulační úřad zaznamenal několik případů, kdy tzv. energetičtí šmejdi zneužili současné situace a nabízeli roušky proti podpisu, ve skutečnosti šlo ale o podpis pod smlouvou o změně dodavatele. Další nabízejí po telefonu rekordně levné energie. Takové nabídky však končí spíše vysokou pokutou než kýženou úsporou.

ERÚ důrazně varuje všechny spotřebitele, aby zvláště nyní nepřistupovali na nabídky podomních a telefonických prodejců, které mají za cíl změnu dodavatele energie, ať už přímo nebo ve formě aukce.

„Zprvu to byl jeden případ, nyní jich ale přibývá a naše zkušenosti napovídají, že jich brzy budou stovky. Šmejdi se rychle učí. Ještě nedávno nechávali podepisovat lidi výkaz o návštěvě, který byl ve skutečnosti smlouvou, nyní to má být formulář o převzetí roušky, ale opět je to lež. Vydávají se za zástupce velkých dodavatelů, kontrolory či podobně. Nepouštějte si je do bytu, nic jim nepodepisujte, rozhodně je nenechte fotit si vaši fakturu nebo občanský průkaz," nabádá k ostražitosti Stanislav Trávníček, předseda Rady ERÚ.

Úřad také zaznamenal první školení, na kterých se zprostředkovatelé učí nové triky, se kterými mají spotřebitele oslovit po telefonu. Typicky jde o nabídku levných energií, jejichž ceny údajně klesají kvůli koronaviru. Ačkoliv na burze energie skutečně zlevňují, v cenících dodavatelů se to může projevit až se zpožděním. Nyní jde většinou o prázdné sliby. Spotřebitel, který podobnou smlouvu se zprostředkovatelem uzavře, se může zařadit mezi tisíce dalších, kteří se každoročně obracejí na ERÚ, když je jim později vyhrožováno pokutou.

„Pokud zjistíme, že se na podvodných aktivitách podílel některý z dodavatelů, na které dosahují naše kompetence, čeká ho mimořádný trest odpovídající mimořádnému stavu. Zprostředkovatele se budeme snažit dohnat k odpovědnosti ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí. Pozdější potrestání viníků ale neuchrání spotřebitele od současných problémů. Také proto žádám všechny, kdo mají o podobném jednání informace, ať nám neprodleně zašlou své podněty a veškeré dostupné podklady, abychom mohli zasáhnout," dodává Stanislav Trávníček.

ERÚ také žádá dodavatele, aby ke smlouvám, které jim přinášejí zprostředkovatelé na základě plné moci od spotřebitelů, přistupovali obzvláště rezervovaně. Vhodné je přinejmenším kontaktovat nového zákazníka s dotazem, zda si změnu dodavatele skutečně přeje a nestal se obětí podvodného jednání.

I přes nové okolnosti fungují proti tzv. energetickým šmejdům stále stejná pravidla, která shrnuje Desatero obrany před šmejdy v energetice.

 

Zdroj: https://www.eru.cz/cs/-/pozor-na-energeticke-smejdy-nouzoveho-stavu-se-neboji-zneuzivaji-ho?fbclid=IwAR2HoHZMCwe7GaRpRpRGhuVFBKn-HPqqTckgWAA7CB4WJ7GTk1EY9l4unqA 

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 113x

 

 

Svoz odpadu v době epidemie COVID-19, Popelářské desatero

27. března 2020, 11.23

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 120x

 

 

Usnesení vlády ČR ze dne 27. 3. 2020 o přijetí krizového opatření

27. března 2020, 11.18

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 107x

 

 

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

27. března 2020, 08.57

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 103x

 

 

Jak nasadit, používat, sundat a zlikvidovat ústní roušku

 

 

6x o látkových rouškách

27. března 2020, 07.44

 Z čeho ušít roušku a jak o ní správně pečovat? 

 

Zdroj: http://www.szu.cz/tema/prevence/jak-pouzivat-latkove-rousky 

Otevřít článek Poslat článek Autor: Lucie Michlová Přečteno: 58x

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 

© Obec Dolní Domaslavice  |  Tvorba www - Web & Media a.s.