Obec Dolní Domaslavice

Napište nám Napište nám   Mapa webu Mapa webu   RSS RSS  

Erb Dolní Domaslavice

Dolní domaslavice

 Navigace: Odrážka Úvodní stránka  Odrážka Dobrý soused  

Hledání a počasí

 

Čtvrtek 04.06.

Počasí

25 °C

11 °C

Pátek 05.06.

Počasí

19 °C

9 °C

Dobrý soused

OPEN AIR FLOORBALL aneb DĚTI S RODIČI

11. listopadu 2016, 10.37 - OPEN AIR FLOORBALL aneb DĚTI S RODIČI
20. 8. 2016 se při příležitosti akcí Dobrý soused - Hyundai odehrál florbalový turnaj dětí pod otevřeným nebem na multifunkčním hřišti. Turnaj splnil očekávání, protože hry se zúčastnili jak kluci v poli, tak tatínkové v bráně. Vše pod pečlivým dohledem rozhodčích Petra Neumanna a Vojty Peterka.
A pořadí? 1. Pulci F-M, 2. Blue Team Domaslavice, 3. Piraně F-M a White Team Domaslavice

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 1934x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Nohejbalový turnaj

10. listopadu 2016, 11.15 - Dne 7.5.2016 proběhl rovněž v rámci akce „Dobrý soused“, zaštítěné firmou Hyundai, nohejbalový turnaj, zorganizovaný domaslavskými nohejbalisty TJ Sokol ve spolupráci s OÚ. Této sportovní akce se zúčastnilo celkem jedenáct týmu z širokého okolí.
Vítězný pohár po skvělém výkonu získal domácí tým ve složení: M. Gatnar, R. Dudek a D. Dudek. Druhé místo obsadilo mužstvo z Českého Těšína a bronzové příčky dosáhli Havířováci. Ke skvělé hře všech sportovců a pohodové atmosféře přispělo nejen chutné občerstvení, které připravili pořadatelé, ale také vydařené počasí. Marek Halata

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 1781x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Noční hasičská soutěž

10. listopadu 2016, 10.56 - Noční pohárová soutěž o Putovní pohár starosty obce Dolní Domaslavice dne 27.8.2016

Před naší tradiční noční hasičskou soutěží jsme mysleli i na děti a tak vedoucí mladých hasičů Lukáš Kubina a Jitka Pnioková připravili překážkovou dráhu, kde děti plnily hasičské i „civilní“ disciplíny. Za pěkného teplého podvečera děti zabojovaly a vítězové získali pěkný pohár a děti na dalších místech medaile.
Umístění: mladší žáci: 1. Dominik Pich 2. Radek Oborný 3. Nikol Pustowková
Starší žáci: 1. Lucie Pnioková 2. Jakub Vicher 3. Martin Vicher

Po setmění přišly na řadu soutěže dospělých hasičů a hasiček. Soutěžící přivítal starosta naší obce Pavel Postůvka. Před odstartováním prvního družstva byl našemu sboru předán symbolický šek k proplacení na částku 10 000,- Kč panem Jiřím Ciencialou, vládním zmocněncem pro Moravskoslezský kraj a kandidátem do Senátu za hnutí OBČANÉ SPOLU-NEZÁVISLÍ. Peníze použijeme na rozvoj našeho sboru.
Po tomto společenském úvodu nastal souboj o setiny vteřin - jako na olympiádě.
Družstvo našich mužů soutěžilo se složení: Roman Lysek - strojník, Radim Skotal - savice, Standa Uhlíř - koš, Standa Moravec - hadice B, Tomáš Uhlíř - rozdělovač, Ondra Mintěl - levý proud a Martin Očadlý - pravý proud. Přes pěkný snaživý výkon se našim klukům nepodařilo obhájit bronzovou příčku z loňského roku a skončili na osmém místě.
Gratulujeme vítězům - hasičkám z Mistřovic a hasičům ze sousední obce Lučina. Krásné velké poháry byly zakoupeny z finančního daru firmy Hyundai Nošovice.

Děkuji návštěvníkům za podporu a fandění a všem pomocníkům, hlavně nečlenům našeho sboru, kteří nám při přípravách soutěží pomáhají. Jsou to, jak už to v dobrovolných organizacích bývá - stáje jedni a ti samí.

zapsala Ing. Stanislava Moravcová, starostka SDH

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 1710x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Halloween ve škole

4. listopadu 2016, 08.02 - Dne 21.10.2016 se na ZŠ a MŠ Dolní Domaslavice uskutečnila akce s názvem Strašidelná škola. Byla to alternativa za průvod, který byl z důvodu nepříznivého počasí zrušen. Děti na jednotlivých stanovištích u halloweenských strašidel měly splnit úkoly, za které na konci cesty získaly certifikát a sladké odměny. Tímto děkujeme sponzorům – firmě Hyundai – za finanční příspěvek.
Celkem se této již tradiční a oblíbené akce zúčastnilo 105 dětí.

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 1416x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pohádkový les

4. listopadu 2016, 08.02 - Klub pro děti a mládež Domaslavice
V sobotu 10. 9. 2016 u Domu ovocnářů se konal už 2. ročník akce POHÁDKOVÝ LES. Zábavného odpoledne se zúčastnilo 135 dětí, které byly za splněné úkoly u pohádkových bytostí odměněny. Zájem o tuto akci byl tak velký, že jsme vpustili cca dalších 50 dětí bez pohádkového pasu „na čumendu“.
Tento rok zase dorazilo sluníčko a mnoho pohádkových bytostí (klaun, tygr, král, princezna, čerti, vodník, víla, indiáni, rytíři, Rumcajs s Mankou, Bob s Bobkem, kouzelnice a čarodějnice). Tyto bytosti byly k nalezení na devíti stanovištích po dobu tří hodin, kdy děti chodily plnit úkoly. Rodiče, prarodiče, tety, sourozenci, přátelé a celé rodiny nás poctili svou návštěvou. Nechyběla ani jízda na koních, malování na obličej, kolo štěstí, hrátky s klaunem.
Děkujeme touto cestou naší obci a hlavnímu sponzoru HYUNDAI, všem dalším sponzorům, pořadatelům a pohádkovým bytostem.
Markéta Oborná

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 1496x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Volejbalový turnaj

20. září 2016, 12.09 - Dne 27.8.2016 proběhl za krásného počasí přátelský volejbalový turnaj za účasti 42 hráčů, kteří se při hře střídali ve čtyřech družstvech. Všechny přivítal organizátor turnaje Zdeněk Oborný spolu se starostou obce Pavlem Postůvkou.
Turnaj by se dodatečně mohl také nazvat „Melounový“, protože ceny tvořily zejména melouny všeho druhu. A tak po pohodovém hraní si jako první přišli vybrat ovoce Třinečáci, druzí Domaslavičtí, třetí Rychlé pípy Ostrava a čtvrtí Výběr Riviéra, výhry si tak mohly užít celé rodinky.
Poděkování patří všem účastníkům za příjemnou atmosféru a firmě Hyundai za finanční podporu.
Všechny zájemce o hru, kteří se chtějí při volejbalu znovu sejít, zveme v sobotu 24. září v 9 hod. na antukové hřiště. Pokud to počasí nedovolí, přesunuje se termín na 1.10. v tutéž dobu. M.Chrobočková

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 2551x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Setkání seniorů 11.6.2016

28. června 2016, 12.37 - Kulturní komise obce Dolní Domaslavice ve spolupráci s domaslavickými zahrádkáři uspořádala 2. Setkání seniorů v Domě ovocnářů dne 11.6.2016. Pozvání přijalo 47 našich občanů.
Všechny přítomné uvítal starosta Pavel Postůvka spolu s předsedou komise MUDr. Milanem Jungou, popřáli mimo jiné nejstarší přítomné jubilantce paní Valerii Burové, která oslaví nádherné jubileum – 90 let. Po chutném pohoštění zahrálo k tanci i poslechu amatérské sdružení havířovských hornických muzikantů (takydůchodců) s momentálním názvem „Stojí to za to“. A opravdu to za to stálo – ovace si vysloužilo vystoupení Klubu žen z Horních Domaslavic, do vkusu přítomných se trefila i country a taneční hudba kapely.
Zvláštní poděkování patří manželům Bjačkovým, paní Voráčkové, Branichové, Adamcové a Rothové za organizaci a zajištění pohoštění. Akce se konala za finanční podpory firmy Hyundai v rámci projektu „Dobrý soused“.
Na další setkání se budeme těšit zase příští rok.

Otevřít článek Poslat článek Autor: Ing. Stanislava Moravcová Přečteno: 2274x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Slavnostní předání šeků - 2016

4. března 2016, 10.29 - I v letošním roce vedení společnosti HMMC rozdělovalo finanční příspěvky v rámci programu "Dobrý soused 2016"

Otevřít článek Poslat článek Autor: Luděk Furmančík Přečteno: 1507x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Korejské dny MSK

1. října 2015, 09.59 - V Moravskoslezském kraji proběhnou v době od 10. 10. 2015 do 18. 10. 2015 Korejské dny 2015. Akce vztahující se ke Korejským dnům se budou konat v Ostravě, Frýdku-Místku, Nošovicích, Třinci a Opavě.

Otevřít článek Poslat článek Autor: Božena Grześová Přečteno: 1936x

 

 

Nohejbalový turnaj 6.6.2015

20. června 2015, 21.34 - Dne 6. 6. 2015 proběhl v rámci akce „Dobrý soused“, zaštítěné firmou Hyundai Motor Czech, s.r.o., nohejbalový turnaj, pořádaný domaslavskými nohejbalisty. Tohoto klání se zúčastnilo deset týmu z širokého okolí.
Pohár pro vítěze nakonec po výborném výkonu získal domácí tým ve složení: M. Gatnar, R. Dudek a D. Dudek. K dobré hře a náladě všech sportovců přispělo nejen chutné občerstvení, které připravili pořadatelé, ale také pěkné počasí. Všichni soutěžící byli s akcí velmi spokojení a přislíbili účast i v příštím ročníku.

Otevřít fotogalerii Poslat článek Autor: Přečteno: 2933x

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Strana výpisu:  1 2 3

 

 

© Obec Dolní Domaslavice  |  Tvorba www - Web & Media a.s.