Obec Dolní Domaslavice

Napište nám Napište nám   Mapa webu Mapa webu   RSS RSS  

Erb Dolní Domaslavice

Hledání a počasí

 

Čtvrtek 21.09.

Počasí

17 °C

5 °C

Pátek 22.09.

Počasí

18 °C

5 °C

Přehled starostů

 

 

František Kolek

do roku 1879

starosta

 Josef Andziol

1879 - 1888

starosta

Ondřej Nogol

1888 - 1901

starosta

Josef Andziol

1901 - 1918

starosta

 Josef Bardoň

1918 - 1920

starosta

Vratislav Wölfel

1920 - 1921

vládní komisař

  (povoláním učitel v

D.Domaslavicích)

 

Alois Lehnert

1921 - 1923

starosta

 

 

 

Vratislav Wölfel

04.11.1923 - 15.03.1925

starosta

(podal demisi)

 

 

 Rudolf Konečný

05.04.1925 - 30.11.1927

starosta

 

 

 

Josef Bardoň

30.11.1927 - 12.02.1931

starosta

obecní zastupitelstvo bylo

zemským úřadem v Brně

rozpuštěno

Bohumil Klobouk

12.02.1931 -24.04.1931

vládní komisař

jmenovaný Okresním

úřadem v Č. Těšíně

(povoláním učitel

školy na Volovci)

 Rudolf Konečný

15.04.1931-16.10.1938

starosta

 

 

 

 

Niemczyk

16.10.1938-01.09.1939

polský komisař

 

zrušena obecní

samospráva

 ( polská okupace)

 Jan Slanina

16.10.1939-05.05.1945

komisař

správce pro Dolní

a Horní Domaslavice

místní občan, statkář

( německá okupace )

 Josef Nogol

10.06.1945-13.01.1946

 předseda MNV

 

 

 

 

 Rudolf Konečný

13.01.1946-24.05.1946

 předseda MNV

 Alois Lehnert

26.05.1946- únor 1948

předseda MNV

 Jindřich Přeček

únor 1948-1953

předseda MNV

Daniel Menšík

1953-13.01.1956

 předseda MNV

Albín Duda

13.01.1956-12.06.1960

 předseda MNV

Ing Josef Burián

12.06.1960-14.06.1964

 předseda MNV

 

 

 Albín Duda

14.06.1964-31.08.1978

 předseda MNV

 

 Jan Dudek

01.10.1977-30.06.1978

zastupoval

p.Albína Dudu

 

Ing. Jaroslav Konečný

01.07.1978-18.08.1978

zastupoval

p.Albína Dudu

Břetislav Němec

01.09.1978-31.07.1980

předseda MNV

(1.8.1980 obec začleněna

pod střediskovou obec

Lučina)

Jaroslav Metz

01.08.1980-05.06.1981

předseda MNV

střediskové obce

Lučina

 Karel Žák

06.06.1981-28.02.1990

předseda MNV

střediskové obce

Lučina

 Jan Bogdanovič

01.03.1990-4.12.1990

zvolen v referendu po

opětovném

osamostatnění obce

Vratislav Skulina

05.12.1990-24.10.1992

starosta

tragicky zahynul

 

 Pavel Postůvka

07.12.1992-05.12.1994

starosta

 Ing. Jan Literák

05.12.1994-04.04.1995

starosta

rezignoval

 Eduard Fikoczek

23.06.1995-05.05.2000

starosta

rezignoval

 Milan Veverka

24.05.2000-11.12.2002

starosta

 Ing Petr Chroboček

11.12.2002-27.11.2004

starosta

tragicky zahynul

 Pavel Postůvka

08.12.2004-dosud

starosta

 

 

© Obec Dolní Domaslavice  |  Tvorba www - Web & Media a.s.